Operacje plastyczne „last minute”

Chociaż poddanie się operacji plastycznej dla wielu osób to długo przemyślana decyzja, która nieraz poprzedzona jest wnikliwym researchem w internecie i konsultacjami z lekarzem czy konsultantem medycznym, istnieją takie sytuacje w życiu, kiedy poddanie się operacji to decyzja last-minute. 

Ślub czy wyjazd na egzotyczne wakacje, do których nie zdążyliśmy się odpowiednio przygotować to najczęstsze sytuacje, przed którymi pacjenci postanawiają poddać się operacji plastycznej „last minute”. Najczęściej w naszych wyobrażeniach o tym idealnym dniu jakim jest ślub czy wizji cudownych wakacji towarzyszy marzenie o idealnym wyglądzie i perfekcyjnej sylwetce, o której tak długo marzymy. Nie zawsze jest czas i możliwość, aby odpowiednio wcześnie zadbać o swoje ciało, a nieraz wymaga to wielu miesięcy ciężkiej pracy. Dla osób, które chcą szybko uzyskać wymarzone efekty i zmienić swój wygląd istnieje wiele możliwości jakie daje chirurgia plastyczna. 

Pamiętajmy, że mówiąc o „last minute” w chirurgii plastycznej nie mamy na myśli takiego „last minute” jak w przypadku wakacji 😉 Tu nie możemy sobie pozwolić na działanie kilka dni przed. 

Z uwagi na konieczny okres rekonwalescencji, planujmy operację na minimum sześć – osiem tygodni na przykład przed ślubem. 

Takimi zabiegami, które w szybki i efektowny sposób zmieniają naszą sylwetkę są na przykład operacje piersi. Zastosowanie implantów daje niemalże natychmiastowy rezultat, a gojenie i rekonwalescencja przebiega stosunkowo szybko. Również lift piersi, czy nawet pomniejszenie biustu – to zabiegi, które jak najbardziej mogę polecić pacjentkom chcącym w szybki sposób zmienić swoją sylwetkę. 

Innym zabiegiem, który polecam pacjentom „last minute” są operacje powiek górnych. Może być przeprowadzony nawet do czterech-sześciu tygodni przed ważnym wydarzeniem. Jest to zabieg całoroczny, a więc niezależnie od pory roku rekonwalescencja przebiega podobnie. Zmniejszona elastyczność powiek górnych i opadająca powieka bardzo często powoduje efekt zmęczonego wizerunku. Korekta powiek górnych poprzez usunięcie nadmiaru skóry potrafi odmłodzić wygląd i rozświetlić spojrzenie. Jest to zabieg dający niesamowity efekt w ogólnym wyglądzie twarzy, a jednak cały czas niedoceniany.

Jeśli chcemy skorygować i wymodelować sylwetkę, na myśl od razu przychodzi nam liposukcja. Tu konieczny jest okres rekonwalescencji minimum dwa – trzy miesiące, ponieważ w niektórych przypadkach zabieg powoduje uporczywe opuchnięcia i nierówności skóry, których raczej nie bierzemy pod uwagę w dniu ślubu i które wymagają stosowania się do zaleceń lekarza po zabiegu. 

Na pewno nie bierzmy pod uwagę operacji nosa, myśląc o szybkich efektach przed ważnym dniem. Operacje nosa wymagają długiej rekonwalescencji, która może przebiegać w różny, nieprzewidywalny sposób. Spora opuchlizna i siniaki, to skutki uboczne, z którymi należy się liczyć przez kilka tygodni po operacji zanim uzyskamy finalny efekt. 

Operacje plastyczne „last minute”, to częste rozwiązanie wśród pacjentów. Każdy przypadek jest inny, każdy organizm ma inne zdolności regeneracyjne po zabiegach, dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem przed podjęciem decyzji o operacji. Przy planowaniu operacji plastycznej przed ważnym wydarzeniem, pamiętajmy też, że okres rekonwalescencji to czas dla nas. Czas odpoczynku i dbania o siebie. Z pewnością intensywne i stresujące przygotowania do ślubu czy innego ważnego wydarzenia nie ułatwią gojenia się ran i miejsc pozabiegowych. Zdrowy rozsądek to podstawa 🙂