Każdy z nas zna popularne powiedzenie „Oczy są zwierciadłem naszej duży”. To fakt – jednym spojrzeniem możemy poznać emocje drugiego człowieka, jego nastrój a czasem nawet odczytać jego myśli 😉 Oczy są głównym elementem twarzy człowieka, na które zwracamy największą uwagę przy kontakcie z innymi ludźmi, dlatego coraz więcej uwagi przywiązuje się właśnie do ich okolicy w kontekście zabiegów medycyny estetycznej. Świeże i młode spojrzenie może nieraz odjąć więcej lat niż walka ze zmarszczkami!
Zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn, plastyka powiek górnych jest bardzo wdzięcznym zabiegiem, który ze względu na stosunkowo mało skomplikowany charakter pozwala w szybki i bezpieczny sposób uporać się z tak zwaną „opadającą powieką”. Nadmiar skóry powiek lub jednej powieki górnej może być spowodowany wieloma czynnikami – wiekiem, uwarunkowaniami genetycznymi, stylem życia. Niezależnie od przyczyny powstawania tej dolegliwości rozwiązanie jest jedno – wycięcie nadmiaru skóry wraz z ewentualnymi przepuklinami tłuszczowymi, które mogą tworzyć się w kącikach oczu i dodatkowo obciążać powiekę powodując jej opadanie.
Sam zabieg charakteryzuje się dużym komfortem dla pacjenta, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa niecałą godzinę i jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. Oczywiście niektórzy chirurdzy plastycy wolą, aby pacjent pozostał w klinice na jedną dobę po zabiegu, ze względu na konieczność całkowitego wyeliminowania wysiłku fizycznego po przeprowadzonym zabiegu. Pierwszy tydzień jest tak naprawdę najbardziej uporczywy jeśli chodzi o dolegliwości i dyskomfort. Poza opuchlizną i zasinieniem, w miejscach cięć, gdzie zostają założone cienkie szwy, oczy są drażliwe, łzawiące i występuje uczucie piasku po powiekami. Nie ma powodu do niepokoju – jest to wynik gojenia i ogólnego dyskomfortu spowodowanego szwami, które zostają ściągnięte mniej więcej w 6-7 dobie po zabiegu. Po tym czasie proces gojenia przebiega bardzo sprawnie i po dwóch – trzech tygodniach rezultat zabiegu się stabilizuje.