Plastyka powiek górnych – cz. 2

Głównym efektem zabiegu jest odmłodzenie wyglądu i świeże, wypoczęte spojrzenie. Dla kobiet również dużą zmianą po wykonaniu zabiegu plastyki powiek górnych są kwestie związane z make-upem – czyli pożegnanie nieestetycznie rolujących się cieni na powiekach!

Sporą obawą wśród pacjentów jest strach przed widoczną blizną pooperacyjną. Cały czas mówimy o tym, że oczy są punktem naszego wizerunku, który pierwszy przyciąga ludzką uwagę, więc nie wyobrażamy sobie, aby w ich okolicy była widoczna blizna. Otóż cięcie wykonywane jest w naturalnym zgięciu powieki. Oczywiście jego wielkość jest uzależniona od ilości skóry, którą należy wyciąć. Jednak dobry chirurg plastyk jest w stanie tak wykonać ten zabieg, aby ślad po nim był niemalże niewidoczny. Okolica powiek jest miejscem, które naturalnie bardzo dobrze się goi, a przy zachowaniu wszelkich pooperacyjnych zaleceń lekarza co do pielęgnacji operowanego miejsca, po kilku miesiącach miejsce wykonania cięcia jest praktycznie niezauważalne. 

Warto też wspomnieć o fakcie, iż operacja plastyki powieki górnej nie ma związku z samym okiem, więc wszelkie wady wzroku nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Operacja dotyczy jedynie skóry i nie ma zagrożenia dla narządu wzroku. Poza efektem estetycznym, ogromną zaletą tego zabiegu jest poprawa widzenia u osób, u których nadmiar skóry powodował opadanie powieki i zmniejszał pole widzenia.

Z całą pewnością polecam wykonanie plastyki górnych powiek kobietom i mężczyznom, którzy nie tylko poszukują sposobu na odmłodzenie wyglądu, ale także chcą poprawić swój komfort życia.