PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH – CZ. 2

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Głównym efektem zabiegu jest odmłodzenie wyglądu i świeże, wypoczęte spojrzenie. Dla kobiet również dużą zmianą po wykonaniu zabiegu plastyki powiek górnych są kwestie związane z make-upem – czyli pożegnanie nieestetycznie rolujących się cieni na powiekach!

Sporą obawą wśród pacjentów jest strach przed widoczną blizną pooperacyjną. Cały czas mówimy o tym, że oczy są punktem naszego wizerunku, który pierwszy przyciąga ludzką uwagę, więc nie wyobrażamy sobie, aby w ich okolicy była widoczna blizna. Otóż cięcie wykonywane jest w naturalnym zgięciu powieki. Oczywiście jego wielkość jest uzależniona od ilości skóry, którą należy wyciąć. Jednak dobry chirurg plastyk jest w stanie tak wykonać ten zabieg, aby ślad po nim był niemalże niewidoczny. Okolica powiek jest miejscem, które naturalnie bardzo dobrze się goi, a przy zachowaniu wszelkich pooperacyjnych zaleceń lekarza co do pielęgnacji operowanego miejsca, po kilku miesiącach miejsce wykonania cięcia jest praktycznie niezauważalne. 

Warto też wspomnieć o fakcie, iż operacja plastyki powieki górnej nie ma związku z samym okiem, więc wszelkie wady wzroku nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Operacja dotyczy jedynie skóry i nie ma zagrożenia dla narządu wzroku. Poza efektem estetycznym, ogromną zaletą tego zabiegu jest poprawa widzenia u osób, u których nadmiar skóry powodował opadanie powieki i zmniejszał pole widzenia.

Z całą pewnością polecam wykonanie plastyki górnych powiek moim pacjentom, którzy nie tylko poszukują sposobu na odmłodzenie wyglądu, ale także chcą poprawić swój komfort życia. 

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.